Aktualijos

Skirk LMPSS 0,6 proc. GPM Skirk LMPSS 0,6 proc. GPM

Primename, kad iki liepos 1 dienos galima skirti paramą profesinėms sąjungoms pervedant 0,6 proc. savo 2019 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Lietuvos metalistų profesinių sąjungų susivienijimo kodas - 190581054.

Skaityti daugiau
Dr. N. Kasiliauskas: kolektyvinė sutartis – nauda ir darbdaviams, ir darbuotojams Dr. N. Kasiliauskas: kolektyvinė sutartis – nauda ir darbdaviams, ir darbuotojams

Naujasis Darbo kodeksas (DK) galioja jau pusę metų, bet ir darbuotojams, ir įmonių vadovams vis dar kyla daug klausimų, kaip praktiškai pritaikyti vieną ar kitą DK nuostatą. Nuotrauka: triniti.lt

Skaityti daugiau
Konsultacijos dėl naujojo Darbo kodekso Konsultacijos dėl naujojo Darbo kodekso

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujas Darbo kodeksas – antrasis po nepriklausomybės atkūrimo.

Skaityti daugiau
INDIVIDUALIŲ DARBO GINČŲ REFORMA INDIVIDUALIŲ DARBO GINČŲ REFORMA

Nuo 2013 m. sausio 1 d. įsigalios Darbo kodekso pataisos, kuriomis reorganizuojama darbo ginčų nagrinėjimo tvarka. Šiuo metu individualius darbo ginčus nagrinėja darbo ginčų komisijos, sudaromos kiekvienoje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje.

Skaityti daugiau
KODĖL VERTA BŪTI PROFSĄJUNGOS NARIU? KODĖL VERTA BŪTI PROFSĄJUNGOS NARIU?

Per dvidešimt Nepriklausomos Lietuvos metų profsąjungų vaidmuo ir veikla smarkiai pasikeitė. Socialinių garantijų užtikrinimą perėmus valstybės institucijoms, profsąjungos daugiau dėmesio skiria su darbo santykiais, o ne su socialine rūpyba, susijusiai veiklai. Lietuvos profsąjunga yra organizacija, kuri gina mūsų – darbuotojų – teises.

Skaityti daugiau
TARPTAUTINĖ AKCIJA „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“ TARPTAUTINĖ AKCIJA „VANDUO YRA ŽMOGAUS TEISĖ“

„VANDUO yra žmogaus teisė“ peticiją gali pasirašyti kiekvienas pilnametis Europos Sąjungos pilietis (Lietuvoje – 18 metų sulaukęs ir asmens tapatybės dokumentą turintis asmuo).

Skaityti daugiau
Dvišalė partnerystė stiprinant Dvišalė partnerystė stiprinant

Projektas BICO remia metalo pramonės ir medienos/baldų socialinį dialogą, gerina bendradarbiavimą tęstinio profesinio mokymo srityje ir skatina priemonių ir išteklių kūrimą sektoriuose ir įmonėse.

Skaityti daugiau